SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH

BEBOK W KAPUCY, CZYLI CAŁA PRAWDA O TEATRZE, Teatr dla Dorosłych, Bieruń

Najnowsze przedstawienie Teatru dla Dorosłych, w którym dowiadujemy się o niebezpiecznym stworze, czyli beboku, grasującym w siedzibie teatru i sabotującym prace aktorów. Na scenie pojawia się też reporterka z Warszawy, która przyjechała na Śląsk, by nakręcić reportaż o Ślązakach i procesie tworzenia spektaklu. Jesteśmy więc świadkami powstawania spektaklu, czyli teatru w teatrze. Wszyscy grają tu mniej lub bardziej siebie, oczywiście z przymrużeniem oka, aktorzy śmieją się z siebie i swoich ambicji. 

Tym razem warstwa językowa to mieszanka godki śląskiej i polskiego, wszak pojawiają się goście z Warszawy. Widzowie dowiedzą się w żartobliwy sposób sporo o Śląsku, aktorach Teatru dla Dorosłych i postrzeganiu Ślązaków przez Warszawiaków. Zabawa, jak zwykle podczas przedstawień bieruńskiej grupy teatralnej, gwarantowana.

 

scenariusz: Marcin Melon
reżyseria: Joanna Lorenc
występują: Monika Bulanda, Magdalena Górkiewicz, Dagmara Kupczyk, Joanna Lorenc, Bożena Tomala, Anna Witkowska, Mateusz Duraj, Bartłomiej Jarosz, Sławomir Rosowski, Marian Synowiec

czas trwania: 80 minut

 

cena biletu: 25 złotych

(z Katowicką Kartą Mieszkańca: 20 złotych)

Przedsprzedaż internetowa od 27 czerwca (godz. 12:00) do 15 lipca, (godz. 15:00)

 KUP BILET 

FOTO

Foto: archiwum teatru