SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH

NaXuj. RZECZ O PREZYDENCIE ZELENSKIM, Teatr Nowy Proxima, Kraków

NaXuj, czyli miejsce dyslokacji rosyjskiego okrętu wojennego.

Dawniej komik, aktor. Teraz bohater w oczach całego świata. Jego odwaga urzekła i stała się symbolem Wolnej Ukrainy, a on sam symbolem niezłomności.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest nie tylko bohaterem Ukrainy, ale każdego wolnego, demokratycznego kraju. W ostatnich miesiącach, jako niezbyt popularny i lubiany Prezydent, wśród swoich rodaków stał się Superbohaterem i ich narodowym przywódcą.

Autorem scenariusza jest Ziemowit Szczerek, autor m.in. głośnych książek Siódemka, czy Przyjdzie Mordor i nas zje, laureat kilkunastu prestiżowych nagród dziennikarskich i literackich. W teatrze był autorem głośnego spektaklu Wiedźmin. Turbolechita o historii polskiego superbohatera, mierzącego się z polskimi demonami i polską historią.

W czarno-groteskowym spektaklu Prezydent ZE mierzy się ze swoją tożsamością, aktorską karierą, która przypadkiem zaprowadziła go na fotel prezydencki, a także ze swoimi korzeniami jako rosyjskojęzyczny Żyd. Bohaterami, oprócz Prezydenta Ukrainy są jeszcze: Upiór Kijowa, Sobowtór Putina, polski artysta Hołodzimierz „co przywozi pomoc i bardzo chce żeby go za to chwalono” a także upiory Rasputina i Bohuna, którzy stoczą ze sobą walkę o kozackie lub rosyjskie przywództwo. W spektaklu usłyszymy ukraińskie pieśni a na scenie zobaczymy ukraińskich tancerzy.

autor: Ziemowit Szczerek 

reżyseria: Piotr Sieklucki

występują: Katarzyna Krzanowska, Michał Felek Felczak, Stanisław Iwanicki, Kostya Mayorov, Volodymyr Ryga, Piotr Sieklucki, Jacek Stefanik, Sławomir Sulej, Karol Śmiałek

czas trwania: 105 minut

 

cena biletu: 25 złotych

(z Katowicką Kartą Mieszkańca: 20 złotych)


Przedsprzedaż internetowa od 25 lipca (godz. 12:00)
do 5 sierpnia, (godz. 15:00)

 KUP BILET 

 

FOTO

Foto: archiwum teatru