LETNIA GRZĄDKA TEATRALNA

TAJEMNICZY OGRÓD , Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych

To spektakl muzyczny o perypetiach osieroconej w Indiach angielskiej dziewczynki – Mary Lennox, która trafia pod opiekę wuja - lorda Archibalda Cravena, mieszkającego w pałacu Misselthwaite Manor. Miejsce to, położone pośród angielskich wrzosowisk, skrywa wiele gorzkich tajemnic, począwszy od zamkniętego na klucz tytułowego ogrodu po samotność jego mieszkańców.

Lord Craven ciągle gdzieś wyjeżdża, jakby przed czymś uciekał. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej żony, nie potrafi nawet nawiązać relacji ze swoim synem Colinem. Dopiero obecność Mary Lennox, jej ciekawość świata i upór w dążeniu do celu przywrócą do życia nie tylko zapomniany ogród, ale przede wszystkim zranione serca domowników. Odradzająca się przyroda wpłynie bowiem na przemianę duchową głównych bohaterów.

Przedstawienie ukazuje młodym widzom świat cennych wartości, jakimi są bliskie relacje rodzinne czy przyjaźń, ale porusza też problem oswajania osobistych traum dzieci i dorosłych. Zbliżmy się zatem do mistycznej przyrody i spróbujmy ją okiełznać.

na podstawie książki Frances Hodgson Burnett
adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Klucznik

występują: Karolina Bartkowiak, Joanna Jakacka-Majka, Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Amelia Sikora (gościnnie), Kamil Król, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Filip Niżyński, Paweł Pawlik

czas trwania: 80 minut

 

wstęp wolny

FOTO

Foto: archiwum teatru